گندم ارتباط بیماری مطالعه مبتلا شدن

گندم: ارتباط بیماری مطالعه مبتلا شدن رژیم غذایی مواد غذایی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آمریکا متهم مهم تولید گازهای گلخانه‌ای است / جهانگیری

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اعلام خروج آمریکا از معاهده محیط‌ زیستی پاریس اظهار کرد: آقای ترامپ فراموش کرده که گازهای گلخانه ای که طی چند دهه گذشته در آمری

آمریکا متهم مهم تولید گازهای گلخانه‌ای است / جهانگیری

جهانگیری: آمریکا متهم مهم تولید گازهای گلخانه ای است

عبارات مهم : آمریکا

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اعلام خروج آمریکا از معاهده محیط زیستی پاریس اظهار کرد: آقای ترامپ فراموش کرده که گازهای گلخانه ای که طی چند دهه گذشته در آمریکا تولید شده است نه تنها مردم این کشور، بلکه زندگی بشریت را ترساندن کرده است.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول مدیر جمهور صبحگاه امروز (سه شنبه) در مراسم دوازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست که به مناسبت روز جهانی محیط زیست در پارک پردیسان پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، با تاکید بر لزوم توجه به پرسشها زیست محیطی اظهار کرد: امروز همگان واقف هستیم که دنیا بیش از ظرفیت های زیستی خود در معرض آسیب قرار گرفته و با چالشهایی جدی روبرو شده است است.

آمریکا متهم مهم تولید گازهای گلخانه‌ای است / جهانگیری

وی گرم شدن زمین، عوض کردن اقلیم، زیاد کردن گازهای گلخانه ای، آلودگی آب خاک و هوا و زوال جنگلها و مراتع را از جمله تهدیدات زیست محیطی عنوان و خاطر نشان کرد: تهدیدات بسیاری جهت همه ساکنان زمین وجود دارد که مقابله با آنها فرا وقت و فرا مکان است و همه ملت ها و دولتهای دنیا باید نسبت به آینده زمین حساس باشند و برنامه ریزی کنند.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به کارها بین المللی انجام شده است در زمینه پرسشها زیست محیطی گفت: مکررا می شنویم که سازمانهای بین المللی در زمینه محیط زیست گام هایی برمی دارند که آخرین نمونه آن توافقنامه زیست محیطی پاریس هست. این توافق بعد از دوره های متفاوت مذاکره با تقریبا تمامی کشورهای عضو شرکت ملل نهایی وبه امضای اعضای آن رسید.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اعلام خروج آمریکا از معاهده محیط‌ زیستی پاریس اظهار کرد: آقای ترامپ فراموش کرده که گازهای گلخانه ای که طی چند دهه گذشته در آمری

جهانگیری با انتقاد از خروج ایالات متحده آمریکا از این توافقنامه اظهار کرد: متاسفانه کشوری که بیش از همه در ایجاد و توسعه گازهای گلخانه ای نقش داشته است در یک برتری جویی بی حساب نسبت به توافق پاریس به نوعی ابراز تردید نموده است و مدیر جمهور آن اعلام کرده که ترجیحش مردم آمریکا هستند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا متهم مهم تولید گازهای گلخانه ای هست، تصریح کرد: ترامپ فراموش کرده که گازهای تولید شده است طی چند دهه گذشته نه تنها زندگی مردم آمریکا، بلکه زندگی بشریت را ترساندن کرده است.

معاون اول مدیر جمهور گفت: آمریکا باید بیش از بقیه به وظایف انسانی خود در زمینه پرسشها زیست محیطی عمل کرده و دنیا نیز باید در این عنوان موضعی جدی داشته باشد.

آمریکا متهم مهم تولید گازهای گلخانه‌ای است / جهانگیری

جهانگیری با بیان اینکه بازگشت تعادل به زیست بوم جهانی مستلزم تلاش و کار جدی همه بخشها و کشورها هست، اظهار کرد: جامعه جهانی نمی تواند ناعدالتی هایی که در بخش محیط زیست وجود دارد را ببیند و نسبت به زمین و ساکنان آن بی تفاوت باشد. قطعا حفظ محیط زیست در قرن 21 مهم ترین مسئله پیش رو جامعه جهانی است .

وی با تاکید بر اینکه محیط زیست نه مسئله ای تزئینی و خاص، بلکه مسئله ای عام هست، به کارها انجام شده است از سوی کشور عزیزمان ایران در این زمینه اشاره و خاطر نشان کرد: کشور عزیزمان ایران به صورت جدی در زمینه پرسشها زیست محیطی مسئولیتهای مهمی بر عهده دارد. مسئله محیط زیست مسئله دیروز، امروز وفردای کشور عزیزمان ایران است و ما باید به این عنوان توجهی جدی داشته باشیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اعلام خروج آمریکا از معاهده محیط‌ زیستی پاریس اظهار کرد: آقای ترامپ فراموش کرده که گازهای گلخانه ای که طی چند دهه گذشته در آمری

معاون اول مدیر جمهور در ادامه صحبتهای خود به بعضی معضلات زیست محیطی موجود در کشور طی سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: ما در سالهای گذشته با پدیده های جدی در زمینه پرسشها زیست محیطی از جمله ریزگردها، دریاچه ارومیه، هورالعظیم وسایر تالاب ها و همچنین پرسشها مربوط به آب مواجه بوده ایم که ریشه همه آنها تحت تاثیر ترساندن و تخریب پرسشها زیست محیطی است.

جهانگیری همچنین با اشاره به نقش تشکلهای مردم نهاد فعال در زمینه محیط زیست اظهار کرد: با همت شخصیت ها و افراد به خاص تشکلهای مردم نهاد طی سالهای اخیر شاهد بروز حساسیتهای خوبی در زمینه محیط زیست از سوی مردم بوده ایم. همچنین در ایام انتخابات نیز مشاهده کردیم که پرسشها زیست محیطی به عنوان یکی از مطالبات مردم مطرح بود.

آمریکا متهم مهم تولید گازهای گلخانه‌ای است / جهانگیری

وی تاکید کرد: باید اعتراف کنم که ملت کشور عزیزمان ایران با بزرگواری نسبت به مسئله محیط زیست و آینده کشور از خود حساسیت نشان دادند و راه خوشبختی و پیشرفت کشور را به نحو مطلوبی از بیراهه تشخیص دادند.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به شعارهای حمایتی مردم خوزستان از روحانی در ایام انتخابات خاطر نشان کرد: هنگامی که به عنوان یک شهروند دیدم که مردم خوزستان که گرفتار بسیاری از پرسشها هستند در حمایت از مدیر جمهور شعار « ماکه هوا نداریم ، ولی هواتو داریم» را سر میدادند، افتخار کردم؛ چراکه اوج شعور یک ملت را می توان در این عبارت پیدا کرد.

جهانگیری تصریح کرد: در دولت یازدهم تلاش کردیم که محیط زیست را به مهم ترین و ملی ترین مسئله کشور تبدیل نماییم. در همین زمینه نیز نخستین مصوبه دولت مربوط به احیای دریاچه ارومیه بود. در آن وقت با وجود بعضی بیانات راجع به عدم امکان پذیری احیای دریاچه ارومیه ما جهت عدم مواجهه مردم شمال غرب با مشکلاتی جدی در زمینه احیای این دریاچه اقداماتی انجام دادیم و امروز نیز می توانیم بگوییم که تاحد زیادی خطرات مربوط به خشک شدن این دریاچه برطرف شده است است.

وی گفت: باید با اجرای برنامه های آتی دریاچه ارومیه به کانون توسعه و سرزندگی منطقه شمال غرب کشور تبدیل شود.

معاون اول مدیر جمهور همچنین با انتقاد از بعضی سوء مدیریتها در گذشته نسبت به تالاب هورالعظیم خاطر نشان کرد: در شرایطی که در عمق چند صد متری در خلیج فارس شاهد حفاریهایی جهت استخراج نفت بودیم، در مقطعی بعضی سوء مدیریتها باعث شد تا تصمیم به خشک کردن هورالعظیم گرفته شود ولی امروز باهمت محیط زیست، وزارت نیرو و مسئولین استان بیش از 80درصد این تالاب دارای آب است و مجددا به کانون حیات تبدیل شده است است و هیچ مشکلی نیز جهت توسعه اقتصادی و استخراج نفت ایجاد نکرده است.

جهانگیری با تاکید بر لزوم تمرکز بر پرسشها زیست محیطی کلانشهرها گفت: در جهت تمرکز بر پرسشها زیست محیطی کلانشهرها نسبت به نیروگاه های اطراف این شهرها توجه خاص ای صورت گرفته هست. در این زمینه تقریبا سوخت تمام نیروگاه های حساس به گاز تبدیل شده است است و جمعیت کشور را از خطری بزرگ دور کرده ایم.

وی ادامه داد: در جهت توسعه حمل و نقل درون شهری نیز درجلسه اخیر شورای اقتصاد دو میلیارد دلار اعتبار خارجی جهت خرید دو هزار دستگاه واگن قطار شهری تخصیص داده شده است است که امیدواریم وزارت کشور و شهرداریهای پایتخت کشور عزیزمان ایران و کلانشهر ها با مدیریت شوراهای شهر تازه از این وقت استفاده کنند.

معاون اول مدیر جمهور در ادامه با اشاره به کارها انجام شده است در دولت یازدهم در زمینه مقابله با ریزگردها خاطر نشان کرد: سال قبل روی کانون توسعه داخلی ریزگردها تمرکز خوبی داده شد وبا بهره گیری از روشهایی نظیر انتقال آب توانستیم کارها خوبی در این زمینه انجام دهیم. با این وجود با توجه به اینکه بخش مهم ریزگردها مربوط به کانونهای خارجی هست، وزارت خارجه و شرکت حفاظت از محیط زیست باید وارد دیپلماسی جدی شوند تا بتوانیم کانونهای خارجی تولید ریزگرد را متوقف نماییم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه توجه به پرسشها زیست محیطی درآیین و فرهنگ کشور عزیزمان ایران اسلامی بیش از اینکه یک ضرورت باشد به عنوان یک باور و اعتقاد مطرح هست، گفت: تصرف بی رویه بشر در محیط زیست زیاد از هر علت دیگری حاصل سقوط اخلاق هست. امروز بیش از هر زمانی نیازمند هستیم که جهت حفظ محیط زیست از اعتبار های دینی، فرهنگی و ادبی کشور استفاده نماییم.

وی با بیان اینکه شاهکار محیط زیست در این است که شرایطی ایجاد کند که درآن فعالیت اقتصادی کشور در مسیر پیشرفت ادامه یابد، اظهار کرد: بعضی ابر چالش هایی پیش روی کشور است که چناچه مورد توجه جدی قرار نگیرد می تواندسایر پرسشها را نیز تحت تاثیر خود قرار دهند. در این زمینه بیکاری به عنوان یک ابرچالش مطرح است که اقتصاد کشور باید تلاش کند تا بر آن غلبه یابد.

معاون اول مدیر جمهور خاطر نشان کرد: باید بتوانیم میان توسعه تکنولوژی ، صنعتی و شهری و پرسشها زیست محیطی توازن برقرار کنیم تا هم شاهد توسعه کشور باشیم و هم پرسشها زیست محیطی مورد توجه و رعایت قرار بگیرد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه پرسشها زیست محیطی یکی از اولویتهای مهم دولت دوازدهم است اظهار کرد: بهینه سازی انرژی یکی ازجهت گیری هایی است که به عنوان تعهدی ملی و عقلانی و اقتصادی مورد توجه قرار گرفته هست. در این زمینه هیچ عادلانه نیست که منابع کشور در راه نابودی محیط زیست مورد استفاده قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست باید به مسئله ای ملی تبدیل شود، به نقش نهادهای مدنی در این زمینه اشاره کرد و گفت: هر پیشرفتی درکشور به خاص در حوزه محیط زیست زمانی امکان پذیر است که همه جامعه اعم از مسئولین، نهادهای مردمی و رسانه ها در سیاست گذاری، برنامه ریزی و پیگیری ها حضور داشته باشند.

معاون اول مدیر جمهور در آخر تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود وبه خاص بخشی از تحریمهای زیست محیطی دولت باید به عنوان پناهگاه مردم فعالیت کند. مردم نیز باید در پرسشها جدی و بزرگ تکیه گاه محکم دولت و حکومت باشند. باید یک تفاهم ملی ایجاد شود تا پرسشها بزرگ با درکنار هم قرار گرفتن مردم و دولت برطرف شوند.

واژه های کلیدی: آمریکا | جهانگیری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs